Dzień pamięci i żalu

Brązowy_Vintage_Zdjęcie_Kolaż_Post_na_Facebooku_1.png

Wczoraj, tj. 22 czerwca w Rosji, Białorusi i na Ukrainie obchodzony był Dzień pamięci i żalu.

Rokrocznie, właśnie 22 czerwca w rocznicę wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na terytorium Rosji opuszczane są flagi do połowy masztu. Instytucje kultury, telewizja i radio przez cały dzień powstrzymują się od rozrywkowych przedsięwzięć i przekazów.

Przywódcy kraju w tym dniu składają wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza w Moskwie.

Mieszkańcy Rosji upamiętniają początek Wielkiej Wojny Ojczyźnianej chwilą ciszy i biciem dzwonów, w całym kraju odbywają się różne akcje patriotyczne. W wielu miastach pierwsze imprezy okolicznościowe odbywają się w momencie, kiedy rozpoczęła się wojna.

Według oficjalnych danych straty Związku Radzieckiego w czasie wojny wyniosły prawie 27 milionów ludzi. Według odtajnionym niedawno danych Państwowego Komitetu Planowania ZSRR liczba ta sięga 42 milionów ludzi.

➡️ Źródło informacji: sputniknews.com

Archiwum artykułów