XVII Międzynarodowa Olimpiada z Języka Rosyjskiego

XVII Międzynarodowa Olimpiada z Języka Rosyjskiego dla Obcokrajowców

unnamed

Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S Puszkina ogłosił rozpoczęcie XVII Międzynarodowej Olimpiady z Języka Rosyjskiego dla Obcokrajowców. Olimpiada jest organizowana przez Instytut od 1972 roku i już dawno stała się coroczną tradycją.
W 2021 roku będzie można wziąć udział w następujących kategoriach Olimpiady:
1. „Rosyjski - język nauki” - dla uczniów starszych klas i zagranicznych studentów;
2. „Rosyjski - język zawodu i kariery” - dla absolwentów rosyjskich uczelni pracujących w różnych gałęziach gospodarki zagranicznych krajów;
3. „Rosyjski - język nauki” - dla młodych naukowców-rusycystów.

Olimpiada odbywa się online na portalu „Obrazovaniye na russkom” (pushkininstitute.ru).

Zgłoszenia uczestnictwa w wydarzeniu przyjmowane są do 10 marca 2021 r. również za pośrednictwem portalu „Obrazovaniye na russkom” (pushkininstitute.ru). Etap konkursowy potrwa do 5 kwietnia 2021 roku, natomiast finał - do 30 kwietnia 2021 roku.

Zwycięzcy Olimpiady otrzymają cenne nagrody: stypendium im. W.G. Kostomarova, bon na bezpłatne uczestnictwo w Letniej Szkole Instytutu Puszkina, bon na bezpłatny egzamin certyfikacyjny z języka rosyjskiego jako obcego w Instytucie Puszkina oraz wiele innych nagród.

Olimpiada odbywa się w języku rosyjskim. Regulamin Olimpiady znajduje się na stronie: link do strony olimpiady

Archiwum artykułów