Rosyjskie byliny

DSC04762 DSC04769

7 maja 2015 r. swoją comiesięczną wizytę w CKiJR złożyły przedszkolaki z gruby piątej, Przedszkola Miejskiego nr 1 w Słupsku. Tematem spotkania były byliny, czyli rosyjskie legendy, podania ludowe o czynach bohaterów na Rusi w czasach średniowiecza. Na początku dzieci wysłuchały odczytu dwóch bylin- o Iliji Muromcu i Dobryni Nikityczu. Po wysłuchani bylin obejrzały prezentację multimedialną zawierająca obrazy z wcześniej usłyszanych tekstów. Następnie dzieci przystąpiły do zasadniczej części zajęć- pracy rysunkowej polegających na stworzenia za pomocą ołówków szkiców będących ilustracjami do bylin. Całość była formą przygotowania do stworzenia prac plastycznych na konkurs organizowany przez CKiJR- „Historia Rosji w bylinach”.