Bajki M. Nosowa

DSC06886 DSC06889

7 marca 2017 r. na zajęcia z cyklu „Bajkowa chatka”, przybyła klasa czwarta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku. Tematem spotkania była bajka Mikołaja Nosowa- „Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół”. Na początku dzieci poznały podobieństwa i różnice pomiędzy typowym wyglądem krasnoludów a skrzatami z bajki Nosowa. Następnie przeczytane zostało kilka fragmentów książki. Dzieci usłyszały m.in. opis wyglądu Nieumiałka i jego przyjaciół, dowiedziały się również czym na co dzień zajmują się Ludkowie z Kwiatowego Miasta. Ostatnia odczytana część opowiadała przygodę- „Jak Nieumiałek chciał zostać muzykiem”. W dalszej części zajęć ,dzieci obejrzały tą samą przygodę w wersji animowanej w języku rosyjskim. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne polegające na naszkicowaniu skrzatów i ich przygód z prezentowanej wcześniej bajki.