Świąteczne bajki w CKiJR

12 grudnia 2004 r. w CKiJR dla Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku, odbyła się specjalna projekcja rosyjskich bajek związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem. Dzieci obejrzały bajkę „Dwanaście miesięcy”. Bajka ta jest ekranizacją książkowej bajki Smuiła Marszaka. Opowiada o Krystynie która jest sierotą i mieszka w małej chatce wraz z macochą i jej córką. Królewna również jest sierotą i mieszka w wielkim pałacu. Losy obu dziewczynek splotą się w tajemniczych okolicznościach podczas sylwestrowej nocy. Spotkanie w magicznym lesie, przy noworocznym ognisku na zawsze odmieni ich los. Bracia Miesiące pomogą zrozumieć dziewczynkom, że największą wartością w życiu jest przyjaźń.Jako druga bajka wyświetlony został świąteczny odcinek serialu animowanego „Masza i Niedźwiedź”.