Klub "Okno"- marzec/kwiecień

(МАЛЕНЬКАЯ ВЕРА Ч. 2)

„PRZYJACIEL” ( ДРУГ)
*****************************
„MIŁOŚĆ W WIELKIM MIEŚCIE”
 (ЛЮБОВЬ В БОЛЬШОМ ГОРОДЕ)

Maleńkaja Wiera (Маленькая Вера)

Akcja filmu rozgrywa się w jednym z portowych miast Morza Czarnego gdzie mieszka z rodzicami nastoletnia Wiera. Kiedy matka znajduje w jej torebce dwudziestodolarowy banknot rodzina wpada w popłoch wzywając nawet mieszkającego w Moskwie starszego syna Wiktora. Wiera zabiera pieniądze by spędzić czas ze swoimi znajomymi na dyskotece. Podczas zabawy dochodzi do bójki i interwencji milicji. Wiera ucieka na plażę, gdzie spotyka Siergieja- studenta mieszkającego w pobliskim akademiku. Znajomość przeradza się w trwały związek. Kiedy młodzi postanawiają się pobrać rodzice wyrażają stanowczy sprzeciw. Wiera oświadcza więc, że jest w ciąży, czym chce wymusić zgodę na zaręczyny i zamieszkanie Siergieja pod jednym dachem. Konflikt między rodzicami a przyszłym zięciem jest jedynie kwestią czasu. Podczas urodzin ojca dochodzi do awantury, w wyniku której Siergiej zostaje zaatakowany nożem i trafia do szpitala. Ojcu grozi więzienie. Wiera, nakłaniana przez rodzinę, składa fałszywe zeznania, czym zraża do siebie Siergieja. Jej świat zaczyna się walić. Rodzice zdają się zupełnie tego nie zauważać. Dopiero próba popełnienia samobójstwa sprowadza na wszystkich opamiętanie.

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM!

Rok produkcji: 1989

Gatunek: dramat, obyczajowy

Reżyseria: Wasyl Piczuł

Obsada: Natalya Negoda, Andrei Sokolov, Yuriy Nazarov, Ludmiła Zajcewa, Andrei Fomin

Przyjaciel (Друг)

Film opowiada historię alkoholika Mikołaja Nikitina, którego przyjacielem zostaje mówiący pies. Rozumie  on bardzo dobrze ludzi i stara się pomóc Nikitinowi dojść do siebie.

FILM  W ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ

Rok produkcji: 1988

Gatunek: melodramat

Reżyseria: Leonid Kvinikhidze

Obsada: Sergey Shakurov, Elena Solovey, Galina Polskikh, Anatoliy Romashin, Igor Yasulovich

„Miłość w wielkim mieście”

Film opisuje perypetie trzech przyjaciół - Artioma, Igora i Ole, którzy mieszkają i pracują na emigracji w Nowym Jorku, a wolny czas spędzają na uwodzeniu kobiet i wizytach w klubach. Ich beztroskie życie diametralnie zmienia się, kiedy pewnego wieczoru poznają w klubie tajemniczego człowieka, który wznosi za nich dziwny toast. Jak się wkrótce okaże, była to klątwa, która pozbawiła młodych mężczyzn ich męskiej mocy! Co robić? Jak zdjąć fatalne przekleństwo? Sposób jest jeden - każdy z nich musi w końcu znaleźć tę jedyną kobietę, do której zapała prawdziwym, gorącym uczuciem. Tylko miłość może przywrócić ich utraconą męskość.

FILM  Z POLSKIMI NAPISAMI

Rok produkcji: 2009

Gatunek: komedia

Reżyseria: Marius Balchunas