Klub Miłośników Kina "Okno" - kwiecień!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„RADIO PITER FM” (ПИТЕР FM)

*******************

„ZAGINIONY NA SYBERII” (ЗАТЕРЯННЫЙ В СИБИРИ)

„VIKING” CZ. 1 (ВИКИНГ Ч. 1)

*******************

„VIKING” CZ. 2 (ВИКИНГ Ч. 2)

*******************

„Radio Piter FM” (Питер FM)

Masza - didżejka w popularnym petersburskim radio. Maksim - młody architekt. Masza przygotowuje się do ślubu z Kostią, którego zna "od kołyski". Maksim wygrał międzynarodowy konkurs przeprowadzany wśród architektów i wyjeżdża za niedługo do pracy w Niemczech. Lecz ani Masza, ani Maksim nie są pewni, czy chcą dokonać tych życiowych wyborów. Maksima bowiem w Petersburgu zatrzymuje miłość do byłej dziewczyny, która go rzuciła, a Masza nie jest pewna czy jej narzeczony to ten jedyny. I kto wie, jak potoczyłyby się losy tych młodych ludzi, gdyby Masza pewnego dnia nie zgubiła telefonu, a Maksim go nie znalazł

FILM Z POLSKIM LEKTOREM

Rok produkcji: 2006

Gatunek: komedia, romans

Reżyseria: Oksana Bychkova

Obsada: Yekaterina Fedulova, Evgeniy Tsyganov, Aleksey Barabash, Natalya Reva-Ryadinskaya, Irina Rakhmanova

„Zaginiony na Syberii” (Затерянный в Сибири)

Jest rok 1945, wojna się skończyła. Brytyjski archeolog, Andrew Miller, prowadzi badania. Nie wie, że jest bacznie obserwowany przez radzieckie służby wywiadowcze. Wzięty za niemieckiego szpiega, zostaje porwany. Zesłany na 10 lat do obozu pracy na Syberii przechodzi przez piekło na ziemi. Uczy się sztuki przetrwania, obcowania z ludźmi o zupełnie innej mentalności. Jego losy splatają się ściśle z historią trzech innych osób: lekarki Anny, komendanta obozu i osieroconej dziewczynki, Lilki.

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM

Rok produkcji: 1991

Gatunek:  dramat, polityczny

Reżyseria:  Aleksandr Mitta

Obsada: Nikolai Pastukhov, Zinoviy Gerdt, Natalya Gundareva, Valentin Gaft, Aleksey Zharkov, Irina Mikhalyova

„Viking” (Викинг)

Zrobiona z wielkim rozmachem rosyjska superprodukcja historyczna opowiadająca o początkach państwowości ruskiej. Głównym bohaterem jest jeden z najwybitniejszych władców średniowiecznej Rusi- Włodzimierz Wielki. Po śmierci swojego ojca, młody książę Włodzimierz z Nowogrodu Wielkiego, zostaje wygnany do Szwecji. Wszystko przez jego brata Jaropełka, który zabił ich starszego brata Olega podczas dyplomatycznej misji i przejął władzę. Stary wojownik Sveneld przekonuje Włodzimierza, aby zebrał armię Waregów i udał się z powrotem, by odbić Nowogród Wielki z rąk Jaropełka i ostatecznie stawić czoło potędze bizantyjskiego imperium.

FILM  Z POLSKIMI NAPISAPMI

Rok produkcji: 2016

Czas trwania: 135 min

Gatunek:  historyczny