Klub kina "OKNO" zaprasza!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

SERDECZNIE ZAPRASZA NA PRELEKCJE I POKAZY FILMÓW

„Wampiry”

„Słowo jak głaz”

*******************

„Jarosław-książę Rusi”

*****************

„Wampiry (Vurdalaki)

W odległym zakątku Karpat, niedaleko granicy z Imperium Osmańskim stoi stary klasztor. Mieszka w nim mnich, wygnany spowiednik Carycy Elżbiety, jakoby znawca tajemnych mocy. Z Petersburga przybywa carski urzędnik w celu sprowadzenia go spowrotem do miasta. Misja kończy się fiaskiem, mnich odmawia. Wysłannik, wraz ze swym sługą zatrzymuje się w pobliskiej osadzie. Poznaje tam piękną dziewczynę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Wkrótce bohaterowie są świadkami niezwykłych, przerażających wydarzeń, których nie mogą pojąć... Wieśniacy szpecą o odrodzeniu się pradawnego Zła... Z grobów powstają ghoule...Niebawem, z pomocą mnicha przyjdzie im zmierzyć się z armią nieumarłych, a także ratować dziewczynę, która odgrywa kluczową rolę w planach przebudzonego Pana Ciemności...

FILM Z POLSKIM LEKTOREM

Produkcja: Rosja 2016/7

Gatunek: Fantasy, Horror

Czas trwania: 1 godz. 30 min.

Reżyseria: Sergei Ginzburg

Scenariusz: Aleksei TimmTikhon Kornev,

Obsada: Mikhail Porechenkov, Konstantin Kryukov, Aglaya Shilovskaya, Andrey Rudenskiy, Anatoliy Gushchin

„Słowo jak głaz”

Współczesna Moskwa jest błyszcząca, europejska, ale jednocześnie brutalna. To miasto nadziei i niespełnionych oczekiwań, tu wygrywa silniejszy. Po zakończeniu służby wojskowej Anton przyjeżdża tu za ukochaną dziewczyną. Zostaje odrzucony, ale chłopak nie przywykł do ustępstw. Aby osiągnąć swój cel jest gotowy na wszystko. "Słowo jak głaz" to film o dwudziestolatkach - ludziach należących do epoki MTV, kierujących się w życiu reklamowym sloganem "Bierz od życia to, co najlepsze".

FILM Z POLSKIM LEKTOREM

Produkcja: Rosja 2007

Gatunek: Dramat,Kryminał

Czas trwania: 1 godz. 22 min..

Reżyseria: Aleksey Mizgirev

Scenariusz: Aleksey Mizgirev

Obsada: Evgeniy Antropov, Dmitriy Kulichkov, Anastasiya Bezborodova, Tatyana Nastashevskaya, Karen Badalov

„Jarosław-książę Rusi”

Ruś Kijowska, początek drugiego tysiąclecia. Ziemie rostowskie goreją od wojen międzyplemiennych. W lasach i na drogach grasują grupy rozbójników. Sprzedają oni ludzi Chazarom, którzy spławiają niewolników w dół Wołgi w celach handlowych. Aby powstrzymać ten proceder młody książę Jarosław musi zjednoczyć ziemie i ludy Rostowa. Pokonać wroga można jedynie przezwyciężając etniczne i religijne konflikty wewnątrz księstwa. Na miejscu zniszczonych, rozbójniczych terytoriów, Jarosław zakłada miasto, które później zostanie nazwane jego imieniem.

FILM Z POLSKIMI NAPISAMI

Produkcja: Rosja, 2010,

Gatunek: Biograficzny, Dramat historyczny,

Czas trwania: 1 godz. 40 min.

Reżyseria: Egor Baranov

Scenariusz: Aleksandr Ivashkevich, Svetlana Chuikina, Aleksey Kravchenko, Elena Plaksina, Vladimir Antonik, Boris Tokarev