Herbata po rosyjsku w CKiJR

8 grudnia 2014 r. CKiJR odwiedzili trzecioklasiści z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Tematem spotkania były tradycyjne metody podawania rosyjskiej herbaty oraz rosyjskie obrzędy i obyczaje ludowe. W pierwszej części przy pomocy prezentacji multimedialnej młodzież dowiedziała się skąd wzięła się herbata w Rosji, oraz w czym i w jaki sposób powinna być podawana. Obszernie przedstawiona została również historia samowara- najważniejszego elementu związanego z herbatą w Rosji. Druga cześć obejmowała rosyjską tradycję, ze szczególnym naciskiem na obrzędy bożonarodzeniowe oraz noworoczne. Na końcu po zakończeniu prelekcji miała miejsce degustacja herbaty z autentycznych rosyjskich samowarów, oraz poczęstunek przygotowany wcześniej przez uczniów.