PM nr 1 - "Złoty kluczyk"!

DSC07759 DSC07761

10.04.2018 r. CKiJR odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Słupsku, które wzięły udział w zajęciach z cyklu „Poznajemy Rosję". Tym razem tematem spotkania była książka Aleksego Tołstoja „Złoty kluczyk, czyli niezwykłe przygody pajacyka Buratino". Już po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku – CKiJR oraz Lokalna Instytucja Kultury i Oświaty „Miasto Archangielsk" „Centralny System Biblioteczny" w Archangielsku, są organizatorami międzynarodowego konkursu plastycznego pt.: „Dzieci ilustrują książki", którego temat w tym roku dotyczy omawianego z dziećmi z PM nr 1, dzieła A. Tołstoja. Podczas zajęć zapoznano gości z historią powstania utworu, cechami charakterystycznymi pajacyka Buratino oraz innymi postaciami, które pojawiają się w bajce. Dzieci mogły także, obejrzeć wersje filmową przygód sympatycznego bohatera i dowiedzieć się, że w jego drewnianym wnętrzu skrywa się coś, co przynosi tej bajce piękne zakończenie.