"Smaki Rosji"- Gim. nr 3

DSC06389 DSC06397

30 września 2016 r. w kolejnych zajęciach poświęconych kuchni rosyjskiej organizowanych w ramach projektu „Smaki Rosji”, udział wzięli uczniowie klasy trzeciej z Gimnazjum nr 3 w Słupsku. Uczniowie poznali rys historyczny rosyjskiej kuchni , oraz jej regionalne zróżnicowanie. Omówione zostały rosyjskie zupy, dania główne oraz desery. Została także przedstawiona tradycja picia herbaty w Rosji. Młodzież poznała także zasady działania samowara. Po prelekcji odbyła się degustacja rosyjskich słodyczy i herbaty przyrządzonej za pomocą samowara. Dodatkowo uczniowie dowidzieli się jakie są różnice i podobieństwa między kuchnią polską i rosyjską.

Projekt kulinarny pt.: „Smaki Rosji", jest dofinansowany przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia z siedzibą w Warszawie w ramach V Otwartego Konkursu.