Dwanaście miesięcy - Zielona Dolina!

20180613 105957 12.06 odwiedziły nas dzieci z Anglojęzycznego Przedszkola „Zielona Dolina" w Słupsku, które wzięły udział w ostatnich zajęciach w CKiJR przed wakacjami. Podczas spotkania dzieci podejrzały rosyjski film animowany z 1956 roku powstały na podstawie bajki Samuiła Marszaka, pt.: „Dwanaście miesięcy". Film jest opowieścią, o tym jak bracia miesiące, pomagają pewnej dziewczynce... Piękna opowieść o tym, że dobro zwycięża ze złem, bardzo przypadła do gustu dzieciom.

"Alosza"

alosza 14 czerwca 2017 r. po raz ostatni przed wakacjami CKiJR odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Słupsku. Dzieci obejrzały projekcję bajki w ramach klubu „Bajkowa chatka”. Wyświetlona została bajka „Alosza”. Jej główny bohater- Alosza to niezwykle mężny i prawy rycerz, który rusza w podróż, aby pokonać wrogów zagrażających jego ojczyźnie oraz wypędzić z ziem ruskich złego smoka Tugaryna, uprzednio odbierając mu zrabowane złoto. W tej ryzykownej wyprawie towarzyszy mu malownicza grupa przyjaciół: piękna ukochana Lubawa, jej marudna babcia, osiołek Mojżesz, podstarzały wojownik Tichon oraz przemądrzały, gadatliwy i cierpiący na klaustrofobię koń Juliusz.

O magicznym maleńkim narodzie- PM 5

DSC06928 05.04.2017 r. CKiJR odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 które wzięły udział w zajęciach poświęconych głównemu bohaterowi książki Mikołaja Nosowa „Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół". Zajęcia miały na celu przygotowanie dzieci do udziału w międzynarodowym konkursie plastycznym „O magicznym maleńkim narodzie". Podczas spotkania przedszkolaki poznały łobuziaka i rozrabiakę Nieumiałka i innych mieszkańców Kwiatowego Miasta, którzy wraz z nim przeżywają mnóstwo ciekawych przygód. Spotkanie zakończyła cześć plastyczna, podczas której powstały szkice, na ich bazie dzieci przygotują prace na konkurs plastyczny. Dodatkowo, dzieci obejrzały dwa odcinki popularnej rosyjskie bajki- „Masza i Niedźwiedź”.

Przedszkolaki z PM nr 1 poznają Nieumiałka!

DSC06919 22.03.2017 r. CKiJR odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Zaczarowany Ogród", które wzięły udział w zajęciach poświęconych głównemu bohaterowi książki Mikołaja Nosowa „Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół". Zajęcia miały na celu przygotowanie dzieci do udziału w międzynarodowym konkursie plastycznym „O magicznym maleńkim narodzie". Podczas spotkania przedszkolaki poznały łobuziaka i rozrabiakę Nieumiałka i innych mieszkańców Kwiatowego Miasta, którzy wraz z nim przeżywają mnóstwo ciekawych przygód. Spotkanie zakończyła cześć plastyczna, podczas której powstały szkice, na ich bazie dzieci przygotują prace na konkurs plastyczny.

"O magicznym maleńkim narodzie"- zajęcia

DSC06902 DSC06904

 

 

 

 

 

 

 

 

15 marca 2017 r. na zajęcia z cyklu „Bajkowa chatka”, przybyli pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku. Tematem spotkania była bajka Mikołaja Nosowa- „Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół”. Zajęcia te były przygotowaniem do udziału w międzynarodowym konkursie plastycznym- „O magicznym maleńkim narodzie”. Na początku dzieci poznały podobieństwa i różnice pomiędzy typowym wyglądem krasnoludów a skrzatami z bajki Nosowa. Następnie przeczytane zostało kilka fragmentów książki. Dzieci usłyszały m.in. opis wyglądu Nieumiałka i jego przyjaciół, dowiedziały się również czym na co dzień zajmują się Ludkowie z Kwiatowego Miasta. Ostatnia odczytana część opowiadała przygodę- „Jak Nieumiałek chciał zostać muzykiem”. W dalszej części zajęć ,dzieci obejrzały tą samą przygodę w wersji animowanej w języku rosyjskim. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne polegające na naszkicowaniu skrzatów i ich przygód z prezentowanej wcześniej bajki.

Bajki M. Nosowa

DSC06886 DSC06889

 

 

 

 

 

 

 

7 marca 2017 r. na zajęcia z cyklu „Bajkowa chatka”, przybyła klasa czwarta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku. Tematem spotkania była bajka Mikołaja Nosowa- „Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół”. Na początku dzieci poznały podobieństwa i różnice pomiędzy typowym wyglądem krasnoludów a skrzatami z bajki Nosowa. Następnie przeczytane zostało kilka fragmentów książki. Dzieci usłyszały m.in. opis wyglądu Nieumiałka i jego przyjaciół, dowiedziały się również czym na co dzień zajmują się Ludkowie z Kwiatowego Miasta. Ostatnia odczytana część opowiadała przygodę- „Jak Nieumiałek chciał zostać muzykiem”. W dalszej części zajęć ,dzieci obejrzały tą samą przygodę w wersji animowanej w języku rosyjskim. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne polegające na naszkicowaniu skrzatów i ich przygód z prezentowanej wcześniej bajki.

Галерия

 • akademia.JPG
 • bn.JPG
 • DSC05887.JPG
 • DSC05940.JPG
 • DSC05946.JPG
 • DSC06067.JPG
 • filia1.JPG
 • kazachowie.JPG
 • kombatanci.JPG
 • kombatanci1.JPG
 • lermontowk3.JPG
 • podsumowaniewoland.JPG
 • quiz.JPG
 • soczi2.jpg
 • sp4kreml2.JPG
 • UTW1.JPG
 • UTW2.JPG
 • _DSC1999.JPG
 • _DSC2184_Medium.JPG
 • _DSC2374_Medium.JPG
 

Партнеры


 
           

 

100

 

     
                   
 
 

РЦ Фонда Русский мир