Klub Miłośników Kina "Okno" - styczeń!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„GOGOL. STRASZNA ZEMSTA”

*******************

„72 METRY”

„TRZY SEKUNDY DO ZWYCIĘSTWA”

*******************

„DRUGI ODDECH”

*****************

14.02. godz. 16.00

„WIESIEGOŃSKA WILCZYCA”

13.12 godz. 16.00 - GOGOL. STRASZNA ZEMSTA

Dwieście lat temu małe rosyjskie wioski zostały spustoszone przez gang nie-chrześcijan, Lachów, prowadzony przez potężnego czarnoksiężnika. Od tego czasu po okolicy jeździ nieznany „Czarny Jeździec” i porywa młode dziewczyny i okrutnie je każe. A Lisa może stać się jego kolejną ofiarą. Aby uratować ukochaną, pisarz Nikołaj Gogol musi zerwać złe czary i pokonać starożytną klątwę. Żadnemu ze śmiertelników jeszcze się to nie udało, ale na szczęście genialny metropolita-detektyw Jakow Guro przybywa na pomoc Gogolowi i ma już głównego podejrzanego.

FILM Z POLSKIMI NAPISAMI

Gatunek: Horror, Akcja

Czas trwania: 106 min

Reżyseria: Egor Baranov

Scenariusz: Alexander Petrov, Taisiya Vilkova, Oleg Menshikov, Evgeniy Stychkin, Yuliya Frants, Artyom Tkachenko, Yan Tsapnik,

Artem Suchkov, Yevgeni Syty, Sergey Badyuk.

24.01 godz. 16.00 - 72 METRY

Film ten to historia okrętu podwodnego, który w czasie manewrów na Morzu Barentsa natyka się na starą minę z czasów drugiej wojny światowej. Niestety okręt osiada na dnie. Akcja ratunkowa nie przynosi skutku. Załoga nie może się ewakuować, gdyż wcześniej bosman sprzedał części do aparatów tlenowych by zdobyć pieniądze na ślub córki.

Gatunek: Dramat

Czas trwania: 1 godz 55 min

Reżyseria: Władimir Chotinienko

Scenariusz: Valeri Zalotukha

Obsada: Sergey Makovetskiy, Chulpan Khamatova, Marat Baszarow, Sergei Yarmolyuk, Aleksey Zelenskiy, Stanislav Nikolski, Andrey Krasko, Amadu Mamadakov

27.12 godz. 16.00 - TRZY SEKUNDY DO ZWYCIĘSTWA

Film opowiada o niesamowitych wydarzeniach, które miały miejsce na Olimpiadzie w Monachium w 1972 roku. Drużyna koszykarska ZSRR była w stanie pokonać bezkonkurencyjnych Amerykanów w finale turnieju koszykarskiego. Trzy sekundy przed końcem meczu Amerykanie mieli przewagę jednego punktu. Amerykanie już zaczęli cieszyć się zwycięstwem, byli pewni, że w tych trzech sekundach wynik meczu się nie zmieni. Ale zmienił się nie tylko wynik meczu, ale cała historia koszykówki.

FILM Z POLSKIMI NAPISAMI

Gatunek: Dramat/Film sportowy

Czas trwania: 2 godz. 13 min.

Reżyseria: Anton Megerdichev

Scenariusz: Nikolay Kulikov, Andrey Kureychik

Obsada:. James Tratas, Władimir Maszkow, Iwan Kolesnikow, Kirill Zaytsev, Siergiej Garmasz

7.02 godz. 16.00 - DRUGI ODDECH

Makarow po wieczorze spędzonym na piciu i zabawie, budzi się u boku córki miejscowego oligarchy. Otrzymuje od niej propozycję albo ślub albo ona go zniszczy. Makarow ląduje w więzieniu. Aby się ratować wstępuje do armii. Po morderczym treningu zostaje dowódcą oddziału. Zakochuje się w pani kapitan i staje do walki o jej życie.

Produkcja: Rosja,

Gatunek: Wojenny, Akcja, Dramat obyczajowy

Czas trwania: 1 godz. 44 min.

Reżyseria: Mikhail Tumanishvili

Obsada: Pyotr Krasilov, Denis Nikiforov, Maksim Shchyogolev, Roman Ageev, Oleg Shklovsky, Vsevolod Shilovskiy, Nikita Emshanov, Maksim Shchyogolev, Jekaterina Klimowa

14.02 godz. 16.00 - WIESIEGOŃSKA WILCZYCA

W małej rosyjskiej wiosce mieszkańcy od pokoleń muszą walczyć z watahami wilków. Pewnego razu jeden z myśliwych, Jegor, zabiera z jamy małe wilczki. Ściąga tym na siebie zemstę ich matki. W końcu Jegor podczas polowania strzela do wilczycy, ale ona nie umiera, więc myśliwy zabiera ranne zwierzę do domu. Chce je wyleczyć i oswoić. Czy w ten sposób walka człowieka z naturą dobiegnie końca?

Produkcja: Rosja,

Gatunek: Dramat, Przygodowy

Czas trwania: 1 godz. 41 min.

Reżyseria: Nikolai Solovtsov,

Obsada: Lew Borisow, Jelena Drobyszewa, Lew Durow, Oleg Fomin, Władimir Gostiuchin, Natalya Kaznacheyeva.

Галерия

РЦ Фонда Русский мир